Sudraba nitrāta lietošana

- Sep 01, 2017-

Sudraba nitrāts ir bezkrāsains kristāls, šķīst ūdenī. Tīrais sudraba nitrāts ir noturīgs pret gaismu, bet produkta tīrības trūkuma dēļ parasti tā ūdens šķīdums un cietās vielas tiek turētas brūnā reaģenta pudelēs. Fotoemulsijas, sudraba, spoguļa, drukāšanas, medicīnas, matu krāsošanas, testa hlorīda, bromīda un jodīda utt., Ko izmanto arī elektronikas nozarē.

Fizikālās īpašības

Bezkrāsains caurspīdīgs orthorhombisks plakans kristāls, šķīst ūdenī un amonjakā, šķīst ēterī un glicerīnā, nedaudz šķīst etanolā, gandrīz nešķīst koncentrētā slāpekļskābē. Ūdens šķīdums bija vāji skābs. Sudraba nitrāta šķīdums satur daudz sudraba jonu, tāpēc oksidēšanās ir spēcīga un zināms korozīvs, medicīnisks granulēšanas audu izplatīšanai, atšķaidīts acu infekciju šķīdums fungicīds. Pēc kausēšanas gaiši dzeltenā šķidrumā pēc konservēšanas vēl ir balts.

Ķīmiskās īpašības

Sudraba nitrāts organiskās vielas gadījumā pelēks melns, sudraba sadalīšanās. Tīrais sudraba nitrāts ir noturīgs pret gaismu, bet produkta tīrības trūkuma dēļ parasti tā ūdens šķīdums un cietās vielas tiek turētas brūnā reaģenta pudelēs. Sudraba nitrātu karsē līdz 440 ° C, lai sadalītos sudraba, slāpekļa, skābekļa un slāpekļa dioksīda veidā. Ūdens šķīdums un etanola šķīdums bija neitrāls lakmusam un pH bija aptuveni 6. Viršanas temperatūra ir 444 ° C (sadalīšanās). Ir oksidācija. Organiskās vielas klātbūtnē redzi gaisma kļūst pelēka vai pelēcīgi melna. Sudraba nitrāts reaģē ar virkni reaģentu, kas paredzēti nokrišņiem vai koordinācijai (sk. Koordinācijas savienojumus). Piemēram, ar sērūdeņraža reakciju veidojas melnā sudraba sulfīda Ag2S nokrišņi; ar kālija hroma reakciju, sarkanbrūnā sudraba hromāta Ag2CrO4 nokrišņu veidošanos; ar dinātrija hidrogēnfosfāta reakciju, dzeltenā sudraba fosfāta Ag3PO4 izgulsnēšanās; Lai izveidotu Sudoku halogenīdu AgX nogulsnes. Bet arī ar sārmu lomu veido brūnā melnā sudraba oksīda Ag2O nokrišņu veidošanos; ar oksalāta jonu nozīmi, lai veidotos balta sudraba oksalāta Ag2C2O4 izgulsnēšana. Sudraba nitrāts var reaģēt ar NH3, CN-, SCN un tā tālāk, veidojot dažādas koordinācijas molekulas.

Darbojas lietošanas laikā

Analītiskā ķīmija hlorīda jonu izgulsnēšanai, sudraba nitrāta darba atskaite nātrija hlorīda šķīduma kalibrēšanai. Neorganiskā rūpniecība citu sudraba sāļu ražošanai. Elektronikas rūpniecība tiek izmantota vadošām līmvielām, jaunām gāzu attīrītājām, A8x molekulārajiem sietiem, sudrabu pārklājiem un cimdiem ar cimdi. Fotofilmas rūpniecībai fotofilmas, rentgenstaru un fotofilmu un citu fotomateriālu ražošanai. Galvanizācijas nozare tiek izmantota elektronisko komponentu un citu rokdarbu sudrabu pārklāšanai, un to izmanto arī kā sudraba pārklājumu materiālam spoguļiem un termosiem. Akumulatoru ražošanas nozare tiek izmantota sudraba-cinka bateriju ražošanai. Medicīna, ko lieto kā fungicīdu, korozijas līdzekli. Japāņu ķīmiskā rūpniecība, lai krāsotu mati un tā tālāk. Analītisko ķīmiju izmanto hlora, broma, joda cianīda un tiocianāta noteikšanai.

Ne-cianīdu sudrabs, piemēram, sudraba tiosulfāta sudraba pārklājums, sudraba hlorīda pārklājums, sudraba imino disulfīda sudraba pārklājums, sulfosalicilskābes sudraba apšuvums un cita galvenā sāls. Vai ir sudraba jonu avots. Sudraba nitrātu saturs sudraba pārklājuma šķīduma vadītspējai, dispersijas un nokrišņu daudzumam ir zināms efekts. Vispārējā deva ir 25-50 g / l.

Sudraba nitrāta ūdens šķīdumu var samazināt ar organisko reducējošo aldehīdu un cukuru palīdzību. Tātad tas ir reaģents aldehīdu un cukuru testēšanai. Izmanto arī hlorīda jonu noteikšanai, mangāna katalizatora noteikšanai, galvanizēšanai, fotografēšanai, porcelāna krāsošanai.


Pāri:Sudraba nanomateriāla produktu īpašības Nākamo:Silver Nanoparticle Vides drošība