Sudraba nanodaļiņu reaktivitāte

- Jun 15, 2017 -

Nesen Silver Nanoparticle ETH Cīrihes institūta zinātnieku grupa ir izstrādājusi jaunu tehnoloģiju 3D ultra-plānas nanowall, Silver Nanoparticle, kas līdz šim ražo visredzamākos un vadošos elektrodus Lai mēs varētu redzēt visur, skārienekrāns ir labāks Ekrāna kvalitāte, precīzāka reaģēšanas spēja.


Pēc zinātnieku domām, pašreizējā galvenā touch-screen tehnoloģija lielā mērā balstās uz virsmas virsmu ar vadītspējīgu materiālu, kas sastāv no gandrīz neredzamas nano sienas. Pašlaik mēs parasti lietojamam indija alvas oksīdam ir augsta caurspīdīguma pakāpe, sudraba nanodaļiņa, bet vadītspēja ir salīdzinoši mazs materiāls.

Zinātniekiem ir izrāviens šajā tehnoloģijā ir tas, ka viņi izmanto zelta vai sudraba metāla nanodaļiņas 3D nano-sienu drukāšana, nevis indiāls skārda oksīds, kas ir pārredzamāks un vadošāks, Silver Nanoparticle, kas var nodrošināt pilnīgāku skārienekrāna kopējo pieredzi.


"Agrāk cilvēkiem, kuri lietoja indija alvas oksīdu šī materiāla dēļ, ir augsta pārredzamības pakāpe, un tās plānā ražošanas procesa kārta ir bijusi vairāk nobriedusi, sudraba nanodaļiņu, bet tā vadītspēja ir tikai vispārēja." Pētījuma komandas loceklis ETH doktorants Patriks Rohers paskaidroja.

Zinātnieki izdrukā zelta un sudraba nanodaļiņas, izmantojot nano-3D procesu, kas pazīstams kā Nanodrip, vienlaikus saglabājot augstu pārredzamību, vienlaikus saglabājot iepriekšminēto materiālu vadītspēju. Pētnieki spēj šos elektrodus izdrukāt ļoti plānos slāņos - no 80 līdz 500 nanometriem. Silver Nanoparticle Tomēr tas rada vēl vienu jautājumu:


"Šie divi mērķi ir pretrunīgi, lai sasniegtu augstu vadītspēju uz šīm metāla stieplēm," teica Dimons Poulikakos, ETH termodinamikas profesors. Zelts, sudraba nanodaļiņu sudraba stieples šķērsgriezuma laukums palielinās, vadītspēja palielinās, bet tīkla veidošanās, lai samazinātu caurspīdīgumu.

Lai atrisinātu šo dilemmu, zinātnieki izmanto drukāšanas tehnoloģiju, lai izdrukātu elektrodus, lai jūs varētu precīzi palielināt stieņa augstumu tā, ka tā palielinājās līdz 2-4 reizēm ar platumu, tādējādi palielinot šķērsgriezuma laukumu Vads, vēl vairāk palielina vadītspēju, bet tīkla pārredzamība netiek samazināta.


Lai to izdarītu, Poulikakos komanda izmantoja trīs gadu laikā izstrādāto Nanodrip 3D drukāšanas procesu - patiesībā šī tehnoloģija bija tā, ko Scrona ziņoja pirms mēs izgatavojām pasaulē mazāko krāsu sāls attēlā, izmantojot šo tehnoloģiju. Šajā pētījumā tinte, kas izgatavots no zelta vai sudraba nanodaļiņām, tika ievietots šķīdinātājā un pēc tam izkliedēts ļoti mazā šķidrumā, izmantojot elektrisko lauku. Šķīdinātājs ātri iztvaicēja, sudraba nanodaļiņa atstāja tikai šīs mazās 3D struktūras. Zinātnieki šos smalkos pilienus izmanto 3D drukāšanai, varat izdrukāt ļoti mazu struktūru.


Saskaņā ar ETH ziņoja, ka tā ir pasaulē pirmā 3D drukāšanas tehnoloģijas izmantošana, lai izveidotu skārienekrānu nano sienu. Šī nano siena ir ne tikai caurspīdīgāka nekā indonskābe, kas izgatavota no nano sienas, sudraba nanodaļiņas, bet arī daudz vadošākas un zemākas izmaksas. Tas ir tāpēc, ka indija alvas oksīda ražošanai nepieciešama ļoti tīra iekštelpu vide, bet zelta un sudraba nanodaļiņas nav vajadzīgas.


Pāri:Sudraba nitrāta efekts Nākamo:Neorganisko savienojumu pieeja