Sudraba nanodaļiņu mijiedarbība

- Jul 21, 2017 -

Metāla sudrabs tiek plaši izmantots ikdienas dzīvē un medicīniskajā aprūpē. Sudraba nanodaļiņa Pateicoties nanotehnoloģiju sasniegumiem, Silver Nanoparticle nanodaļiņu daļiņas (turpmāk tekstā - AgNP) ir guvušas vairāk priekšrocību. Tomēr AgNP izmantošanas pieaugums dažādās jomās neizbēgami palielina nanodaļiņu daļiņu iespējamo risku, palielinot bažas par vides drošību un cilvēku veselību. Sudraba nanodaļiņa Pēdējos gados pētnieki ir novērtējuši AgNP toksicitāti un centās izpētīt to šūnu un molekulārās toksicitātes mehānismus.

Pēc nanomateriālu ievadīšanas bioloģiskajā sistēmā tiek izveidota virkne nanodaļiņu un biomolekulu saskarnes ar šūnām, subcellulo organellām un makromolekulām (piemēram, proteīniem, nukleīnskābēm, sudraba nanodaļiņu lipīdiem, ogļhidrātiem). Dinamikas, dinamikas un siltuma apmaiņas mijiedarbība šajā interfeisa zonā var ietekmēt tādus procesus kā olbaltumvielu vainagu veidošanās, šūnu kontakts, plazmas membrānas nosprostojums, sudraba nanodaļiņu šūnu uzņemšana un biokatalīze, kas visi nosaka nanomateriālu klātbūtni. Bioloģiskā saderība un bioloģiskā bīstamība.

Citotoksicitāte, piemēram, reaģējošas skābekļa sugas, DNS bojājumi, sudraba nanodaļiņu izmaiņas intracelulārā enzīma aktivitātē, kā arī apoptozes un nekrozes rašanās ir saistītas ar aknu toksicitāti, ko izraisījusi AgNP in vivo. Būtībā, kad šūnas saskaras ar nelabvēlīgiem apstākļiem, Silver Nanoparticle vairākas līdzsvara stāvokļa procesi sāks uzturēt šūnu izdzīvošanu, no kuriem viens ir autophagy. Autofagija var darboties kā šūnu aizsardzības process, kas ir būtisks, lai novērstu AgNP toksicitāti, bet neuztur autofagisku aktivitāti, Silver Nanoparticle kopā ar samazinātu enerģiju, kas var veicināt apoptozes sākšanos un sekojošus aknu darbības traucējumus.

Nav acīmredzamas citotoksiskas ietekmes uz AgNP, kas nonāk šūnās, izmantojot aktīvo transportu (ti, endocitozi). Pretstatā tam AgNP, kas pārsvarā tiek apmainīti ar lizosomu intervālu caur endocitozi, internalizācija ievērojami ietekmē šūnas. Ņemot vērā, ka AgNP endocitozi uzskata par pietiekamu un nenozīmīgu nosacījumu, lai stimulētu citotoksicitāti. Turklāt Silver Nanoparticle AgNP var iznīcināt šūnu membrānas integritāti, radot lipīdu peroksidāciju un tādējādi iekļūstot tieši šūnu membrānā.

Arvien vairāk liecību liecina, ka post-translational modifikācijas, jo īpaši fosforilēšana, acetilēšana un ubiquitination, nosaka aktivitāti un / vai olbaltumvielu agregāciju, kas iesaistīti autofagijas veikšanā un precizējošā autofagoga plūdmaiņas attīstībā. Sudraba nanodaļiņa Paaugstināta šūnu stresa var izraisīt post-translācijas modifikācijas sistēmas sabrukumu vai izraisīt nespecifisku modifikāciju, kas fizioloģiskajos apstākļos nenotiek.

Ubiquitinācija jau sen tiek uzskatīta par olbaltumvielu likteņa, Silver Nanoparticle, kontrolēšanas atslēgu, kas ir proteīnu saturošu olbaltumvielu marķēšanas process. Sudraba nanodaļiņa Nesen pieaug pierādījumi tam, ka konjugētās ubikvitīna ķēdes nosaka autofāgijas selektivitāti.

Autofagijas disfunkcija ir definēta, jo autofagiska hiperaktivitāte vai autofagiska plūdmaiņa ir bloķēta, un rezultāti izpaužas kā autofagisks transports un / vai lizosomu disfunkcija, kas ir atzīta par apoptozi un autofāgiju. Potenciālo impulsu šūnu nāvei dēvē arī par II tipa programmētu šūnu nāve Nesenie pētījumi in vitro ir parādījuši, ka AgNP arī savukārt bloķē nākamo autofonisku plūdmaiņu (kas var būt lizosomu disfunkcijas sekas), kas var traucēt normālu šūnu fizioloģiju. Silver Nanoparticle Turklāt P62 uzkrāšanās uz virsmas, P62, šķiet, veicina normālu šūnu fizioloģijas uzturēšanu.


Pāri:Neorganiskie savienojumi lomu Nākamo:Neorganiskās savienojumu īpašības un pielietojumi