Sudraba nanodaļiņu mijiedarbība

- Nov 03, 2017-

Sudraba metāla plaši izmanto mūsu ikdienas dzīvi un dažādu medicīnisko ārstēšanu. Sakarā ar nanotehnoloģiju izrāvienu, sudraba nanodaļiņas, (še turpmāk AgNPs) guvuši lielāku labumu. Tomēr izaugsmes piemērošanas AgNPs dažādās jomās neizbēgami noved pie palielināt potenciālo risku Nano daļiņas, kas rada bažas par vides drošību un cilvēku veselību. Pēdējos gados sudraba nanodaļiņu pētnieki ir novērtēta AgNPs toksiskas izpausmes, cenšoties izpētīt to šūnu un molekulārajā toksikoloģiskās iedarbības mehānismu.

Pēc bioloģiskā sistēmā ievadīšanas nanomateriālu izveido nanodaļiņu biomolecule saskarnes ar šūnām, subcellular organellās un makromolekulas kā olbaltumvielas, nukleīnskābju, lipīdu, un virkne. Fizikāli ķīmiskās dinamisko mijiedarbību, sudraba nanodaļiņu kinētika un siltuma apmaiņa uz šo interfeisu reģionā ietekmē procesus, piemēram, proteīnu izspiešanas, šūnas kontaktu, plazmas membrānu iesprostojuma, šūnu uzņemšanu un biocatalysis, kas nosaka nanomateriālu bioloģisko un bioloģiskais kaitīgums potenciālu.

Vienreiz ķermeni, AgNPs var palikt mērķaudus, bet principā tie tiks transportēti caur asinsritē vai Limfātiskās sistēmas un izdala ķermenis sekundāro mērķa orgānus, rada noteiktu orgānu vai sistēmiskās reakcijas. Grauzēji, neskatoties uz mutisku, sudraba nanodaļiņu intravenozi vai intraperitoneālā injekcija AgNPs, ir pierādīts, smadzeņu, aknas, liesa, nieres un sēklinieku ir galvenais sekundārā mērķa orgāniem saskaņā ar sistemātisku izplatīšanu. Šis modelis orgānu sadali liecina zāļu potenciālā toksicitāte AgNPs izraisa neirotoksicitāti, Imunotoksicitāte, nefrotoksicitāte un reproduktīvā toksicitāte ķermeņa.

Citotoksiskas reakcijas, sudraba nanodaļiņu reaktīvā skābekļa sugas intracelulāras fermentu aktivitāte un apoptozes un nekroze, izmaiņas DNS bojājumus, piemēram, ir saistīta ar in vivo izraisītas hepatotoxicity, AgNPs. Būtībā, kad nelabvēlīgu stāvokli, sudraba nanodaļiņu homeostatic vairāki procesi sāks uzturēt šūnu izdzīvošana ir šūnas, no kurām viena ir autophagy. Autophagy var kalpot kā šūnu aizsardzības procesu, kas ir ļoti svarīgi, lai neitralizētu AgNPs toksicitāti, bet neuztur autophagic aktivitāti. Ar enerģētiku, sudraba nanodaļiņu samazināšanos to var sekmēt apoptozi un aknu funkcijas veicināšanai dzīvniekiem, kam turpmāku kaitējumu.

Ir aizvien vairāk pierādījumu, ka post-translational modifikācijas, īpaši fosforilēšanos acetylation un ubiquitination, noteiktu darbību un / vai olbaltumvielas veicot autophagy un noregulēšanu attīstībā iesaistīto ātrdarbība autophagy. Sudraba nanodaļiņu palielina cellular stress var izraisīt post-translational modifikāciju sistēmas sabrukuma vai nonspecific izmaiņām, kuras nerodas saskaņā ar fizioloģisko stāvokli.

Ubiquitination ir sen uzskata par atslēga kontrolē olbaltumvielas likteni. Sudraba nanodaļiņu tas ir process, marķēšanas proteīnu degradācija, Proteasoma. Pavisam nesen, ir aizvien vairāk pierādījumu, kas konjugēts carbohydrate ķēdes noteiktu autophagy selektivitāti.


Pāri:Neorganiskie savienojumi izmanto ļoti plašu Nākamo:Sudraba nitrāta būtisku atšķirību