Silver Nanoparticle Vides drošība

- Jun 28, 2017 -

Metāla sudrabs tiek plaši izmantots ikdienas dzīvē un medicīniskajā aprūpē. Ņemot vērā nanotehnoloģiju progresu, nano-sudraba daļiņas (turpmāk tekstā - AgNP) ir guvušas vairāk priekšrocību. Sudraba nanodaļiņu Tomēr AgNP izmantošanas pieaugums dažādās jomās neizbēgami palielina nanoskaļiņu daļiņu iespējamo risku, kas rada bažas par vides drošību un cilvēku veselību. Pēdējo gadu laikā Silver Nanoparticle pētnieki ir novērtējuši AgNP toksicitāti un centās izpētīt to šūnu un molekulārās toksicitātes mehānismus.

Pēc nanomateriālu ievadīšanas bioloģiskajā sistēmā tiek izveidota virkne nanodaļiņu un biomolekulu saskarnes ar šūnām, subcellulo organellām un makromolekulām (piemēram, olbaltumvielām, sudraba nanodaļiņu nukleīnskābēm, lipīdiem, ogļhidrātiem). Dinamikas, dinamikas, sudraba nanodaļiņu un siltuma apmaiņas mijiedarbība šajā saskarnes zonā var ietekmēt tādus procesus kā proteīna vainagu veidošanās, šūnu kontakts, plazmas membrānas ievilkšana, šūnu uzņemšana un biokatalīze, un tas viss nosaka nanomateriālu klātbūtni. Bioloģiskā saderība un bioloģiski bīstama .

Kad AgNP iekļūst ķermenī, daži var palikt sākotnējā mērķa audos, bet principā tie tiks transportēti caur asinsrites vai limfātisko sistēmu, izplatīti organisma sekundārajam mērķorganismam, radot īpašu orgānu vai sistēmisku reakciju. Grauzējiem AgNPs, lietojot perorāli, intravenozi, sudraba nanodaļiņu vai intraperitoneālu injekciju, ir parādījuši, ka smadzenes, aknas, liesa, nieres, sudraba nanodaļiņa un sēklinieki pārsvarā ir sekundāri mērķa orgāni visā organismā. Šādi orgānu izplatīšanās modeļi liecina, ka AgNP potenciālā toksicitāte var izraisīt neirotoksicitāti, imūntoksicitāti, nefrotoksicitāti un reproduktīvo toksicitāti in vivo.

Citu toksicitāti, piemēram, reaģējošas skābekļa sugas, DNS bojājumus, izmaiņas intracelulārās enzīma aktivitātēs un apoptozes un nekrozes rašanos ir saistītas ar aknu toksicitāti, ko izraisījusi AgNP in vivo. Būtībā, kad šūnas saskaras ar nelabvēlīgiem apstākļiem, vairāki līdzsvara stāvokļa procesi sāks uzturēt šūnu izdzīvošanu, no kuriem viens ir autophagy. Autofagija var darboties kā šūnu aizsardzības process, kas ir būtisks, lai novērstu AgNP toksicitāti, bet neuztur autofagisku aktivitāti kopā ar samazinātu enerģiju, kas var veicināt apoptozes sākšanos un sekojošus aknu darbības traucējumus.

Nav acīmredzamas citotoksiskas ietekmes uz AgNP, kas iesaistīti aktīvā transportēšanā (ti, endocitozē) šūnās. Savukārt AgNP, Silver Nanoparticle internalizācija, kas galvenokārt tiek apmainīta ar lizosomu intervālu, ir ievērojami toksiska endocitoze. Ņemot vērā, ka AgNP endocitozi uzskata par pietiekamu un neinvasīvu citotoksicitātes izraisīšanas nosacījumu. Turklāt Silver Nanoparticle AgNP var iznīcināt šūnu membrānas integritāti, radot lipīdu peroksidāciju un tādējādi iekļūstot tieši šūnu membrānā.

"Autofonisku plūdmaiņu" izmanto, lai norādītu autofagiju pēc dinamiska procesa, pirmkārt, autophagosomes veidošanos un nogatavināšanu, kam seko autophagylosin saplūšana, sudraba nanodaļiņu un, visbeidzot, hidrolizētu pūslīšu apvalku saturošās šūnu sastāvdaļas un makrolocekļu atbrīvošana no citoplazmas. Šajā sakarā kāds no iepriekš minētajiem pārtraukuma procesa posmiem kā šūnu autophagic plūdmaiņas ir kļūdains. AgNP iedarbība palielināja LC3-I uz LC3-II no devas atkarīgā veidā, un p62 proteīna uzkrāšanās bija atkarīga no devas. Tas liecina, ka, lai gan AgNP aktivizē autofāģiju, tie galu galā noved pie autofoniska plūdmaiņas bloķēšanas. Papildus autofāgai disfunkcijai pēc AgNP iedarbības palielinājās arī RNP un apoptoze.

Arvien vairāk liecina, ka post-translational modifikācijas, Silver Nanoparticle, jo īpaši fosforilēšana, acetilēšana un ubiquitination, nosaka aktivitāti un / vai olbaltumvielu agregāciju, kas iesaistīti autophagy un fine-tuning autophagous plūdmaiņas attīstību. Sudraba nanodaļiņa Paaugstināts šūnu stress var novest pie post-translational modifikācijas sistēmas sabrukšanas vai izraisīt nespecifisku modifikāciju, kas fizioloģiskajos apstākļos nenotiek.

Ubiquitinācija jau sen tiek uzskatīta par olbaltumvielu likteņa kontroles galveno elementu, proti, proteīnu saturošu olbaltumvielu marķēšanas process. Silver Nanoparticle Pavisam nesen pieaug pierādījumi tam, ka konjugētās ubikvitīna ķēdes nosaka autofāgijas selektivitāti.


Pāri:Sudraba nitrāta lietošana Nākamo:Neorganiskā savienojuma savienojums