Sudraba nanodaļiņu citotoksicitāti mehānisms

- Nov 01, 2017 -

Daļiņas, kas sastāv no sudraba atomiem atsaucas sudraba nanodaļiņu un to daļiņu izmērs parasti ir diapazonā no 1 līdz 100 nm. Antimona lielākā sudraba materiāla virsmas īpašības ir labi pazīstama un mehānisms ir sudraba atomiem materiāla virsmas lēnām oksidē ar skābekļa vidē atbrīvot bez sudraba jonus (Ag +), kas šķērso wa LLS baktērijas Mercapto piesaisti, bloķējot baktēriju elpošanas ķēdes un galu galā nogalināt baktērijas, kas pievienots materiāla virsmas. Sudraba beramus materiālus, oksidācijas process ir ļoti lēns, skaitu un samēru atbrīvo sudraba jonu ir ļoti zems.

Kā ar lielāko daļu sudraba materiālu, silver nano virsmas oksidē atbrīvot bez sudraba jonus. Tomēr sakarā ar maza izmēra efekta un virsmas efektu nanodaļiņas, kā daļiņu lieluma samazinājumam, virsmas atomu skaitu sudraba nanometru atomu skaitu palielina strauji, kā rezultātā ievērojami palielināt likmi par atbrīvošanu sudraba jonus; tajā pašā laikā, ņemot vērā lielo skaitu atbrīvots uz virsmas sudraba jonu daļiņām un daļiņas lielums ir mazāks par vīrusu, silver nano var caur tā virsmas sudraba jonu pāra šūnu membrānu, kas rada tiešu kaitējumu un dažādas šūnas , izraisot apoptozi vai nekrozi. Minēto īpatnību dēļ baktericīdas sudraba nanodaļiņu ietekme ir ievērojami augstāka nekā sudraba jonu. Tomēr tajā pašā laikā sudraba nanodaļiņas ievadiet šūnas un paliek viņiem vietējo augstas koncentrācijas sudraba jonu sadales rezultātā, rada skaidru toksicitāti un šūnu, audu un orgānu bojājumus.

Sudraba nanodaļiņas citotoksiskas mehānismiem galvenokārt ietver šādus aspektus

(1) gan sudraba nanometri, pats par sevi, un tās virsmas sudraba joni var darboties uz membrānas proteīna membrānas membrānas, aktivizācijas signāla transdukcija ceļš, šūnu proliferāciju kavēšanas.

(2) ar augstas koncentrācijas sudraba jonu šūnu membrānu oksidācijas radījušas izmaiņas šūnu membrānu caurlaidību, izraisot kalcija pieplūdums un pārslodzes, daļiņu virsmas rada oksidatīvo stresu un mitohondriju membrānu izmaiņas;

(3) sudraba nanodaļiņas izplata citoplazmā izraisīt vietējo augstas koncentrācijas sudraba jonu atbrīvo mitohondrijiem, izraisa bojājumus elpošanas ķēdes funkciju, ROS ražošanu, rada oksidatīvo stresu un ATP sintēzes rezultātā lomu traucējumi, kas noved pie DNS bojājumus.

(4) citoplazmas sudraba nanodaļiņas izraisīt šūnu cikla apcietināšanas, izraisot apoptozi.

(5) silver nano-adsorbcijas olbaltumvielu molekulas, kas izraisa dažādas strukturālās izmaiņas olbaltumvielu, piemēram, smadzeņu un muskuļu šūnu aktivitāti creatine kinase inhibīciju.

(6) sakarā ar sudraba sudraba jonu izplūdi nano ilgstoši Citoplazma, DNS bojājumus, izraisījusi tā rezultātā nevar pilnībā izlabot.

Daudzi pētījumi ir apstiprinājuši, sudraba var izraisīt ievērojamu pieaugumu līmeni dažādos orgānos un audos, sudraba un uzkrāt jau vairākus mēnešus, neatkarīgi no tā iedarbības ceļus; Ja aknas un liesa uzkrājas visvairāk, seko nieru rezultātā būtiski aknas, nefrotoksicitāte un Imunotoksicitāte. Otrkārt, sudraba nanodaļiņas var aptvert plašu bioloģiski šķēršļi, tostarp smadzeņu asins, asins sēklinieku, placenta, zarnu gļotādas, u. tml., kā rezultātā skaidri centrālās nervu sistēmas toksicitāti, reproduktīvo sistēmu toksicitāti un ģenētisko toksicitātes.

Tādēļ, apsverot silver nano sastāvdaļas pētniecības programmas un attīstības medicīniskā aprīkojuma, jāsaprot pilnībā silver nano citotoksicitāti un klīniskās piemērošanas nepieciešamību, drošību un efektivitāti, ņemot pilnu vērā produktu ietekme uz sabiedrības veselību.


Pāri:Sudraba nitrāta apsvērumi Nākamo:Neorganisko barības augsttemperatūras Performance