Zinātniekiem izveidot Tiny Laser, izmantojot sudraba nanodaļiņas

- Jan 06, 2017 -

Somijas zinātnieki ir pavēra ceļu jaunas šķirnes zibensātro investēja lāzeru. Aalto University zinātnieki radījuši lāzers, kas darbojas tik niecīga mērogos, gaismas var lielīties atpakaļ un uz priekšu tikai pāris simts reizes.

Iegūtas lāzers rada redzamās gaismas viļņiem, izmantojot tumšā režģu režīmi, pirmais.

Lielākā daļa lāzeri paļauties uz spoguļiem, lai radītu nepieciešamo lāzera gaismu atsauksmes signālu. Nano laser izmanto radiācijas sakabes starp sudraba nanodaļiņas, tā vietā. Lāzera radot nanodaļiņas tiek izkārtoti periodisku masīva, katra daļiņa - mērīšanas tikai 100 nanometri pāri - tiesību aktu kā mazā antena.

Fluorescentās organisko molekulu sniedz ievades enerģijas, kura vajadzīga, lai iedarbinātu lāzera gaismu. Tāpēc, ka lāzera gaismas viļņu garumiem un atstarpes starp nanodaļiņas maču, masīva izstaro unisonā.

Sīkās lāzeri var būt ārkārtīgi noderīgs zinātnei, bet tās var būt arī ļoti grūti strādāt. Šajā gadījumā var būt pārāk īss mūžs būtu noderīga lāzera gaismu, kas radīja šādu nelielu mērogos.

Pētnieki vairīdamies problēmu, izmantojot to, ko sauc par andquot; tumši modes.andquot;

andquot; Tumšo režīmu var intuitīvi saprotama, ņemot vērā parasto antenas: atsevišķu antenu, kad virza pašreizējo staro stingri, tā kā divas antenas - ja virza pretī straumes un novietota ļoti tuvu viens otram - izstarot ļoti maz, andquot; Paivi Torm pētnieksteica news release. andquot; Tumšo režīmu nanodaļiņu masīvā inducē līdzīgi pretējo fāzi strāvu katram nanodaļiņu, bet tagad ar redzamās gaismas frequencies.andquot;

Pētnieki atklāja unikāls veids, kā ļaut gaismas evakuācijas sīkās masīva ietvariem.

andquot; Izmantojot masīva maza izmēra, mēs atradām evakuācijas ceļa gaismu, andquot; paskaidrota pH.d. student Heikki Rekola. andquot; Ceļā uz masīvu malas nanodaļiņas sākt rīkoties vairāk kā parasto antenas, kas izstarot ārējā world.andquot;

Pētnieki sīki to jaunu lāzeražurnālā Nature komunikāciju.


Pāri:NANOWIRE "TINTES" ENABLE PAPĪRA BALSTĪTAS IESPIEŽAMS ELECTRONICS Nākamo:ETEB piedalīties PARĀDĪT TPCA 2016