NANOWIRE "TINTES" ENABLE PAPĪRA BALSTĪTAS IESPIEŽAMS ELECTRONICS

- Jan 06, 2017 -

Apturot sīkās metāla nanodaļiņas šķidrumus, Djūka universitātes zinātnieki ir briest augšu vadošs tintes printeri "tintes" drukāt lēti, customizable iecirkņa modeļus gandrīz jebkurā virsmā.

Izdrukāto elektronika, ir jau tiek lietots plašā mērogā ierīcēs, piemēram, pretzagšanas radiofrekvenču identifikācijas (RFID) tagus, jūs varētu atrast jaunu DVD, aizmugurē šobrīd ir viens liels trūkums: ķēdēm strādāt, tie vispirms ir būt karsējams nanodaļiņas kopā saplūda vienotā vadošiem vadiem, padarot neiespējamu drukāt ķēdēm uz lēta plastmasas vai papīra.

Jaunu pētījumu, ko hercogs pētnieku liecina, ka tweaking nanodaļiņas tintes formas varētu vienkārši likvidē vajadzību pēc siltuma.

Salīdzinot filmas, kas izgatavoti no dažādu formu sudraba nanostruktūras vadītspēju, pētnieki atklāja, ka elektroni zip caur filmām, kas izgatavota no sudraba nanowires daudz vieglāk, nekā filmas no citas formas, piemēram, nanospheres vai microflakes. Faktiski, elektroni tik viegli plūda caur nanowire filmas, ka tie varētu funkcionēt iespiedshēmas bez nepieciešamības izkausēt tos visus kopā.

"Nanowires bija 4000 reizes augstāks vadāmības vairāk nekā parasti izmanto sudraba nanodaļiņas, kas ir atrodamas drukātā antenas RFID tagu," teica Benjamin Wiley, docents, ķīmijas pie Duke. "Tātad ja izmantojat nanowires, tad jums nav siltuma iespiedshēmas līdz šāda augsta temperatūra un var izmantot lētāku plastmasas vai papīra."

"Īstenībā nav nekas cits es domāju, ka bez šiem sudraba nanowires, kuru varat vienkārši izdrukāt, un tas ir vienkārši nenonāktu, bez jebkāda pēcapstrāde," piebilda Wiley.

Šiem veidiem, izdrukātajā elektronikas varētu būt programmas tālu aiz viedo iepakojuma; pētnieki iedomāties padarīt saules baterijas, izdrukāt izmantojot tehnoloģiju parāda gaismas DIODES, touchscreens, pastiprinātāji, baterijas un pat daži implantējamas bio elektroniskas ierīces. Rezultāti parādījās tiešsaistē 16 dec ACS Applied Materials un saskarnes.

Sudraba ir kļuvusi iet-lai materiālu izgatavošanai drukātā elektronika, Wiley teica, un vairāki pētījumi ir nesen parādījās izmērīt filmas vadītspēju. Tomēr, eksperimenta varianti veikt tiešus salīdzinājumus starp formām grūti un daži pārskati filmas vadītspēja ir piesaistīta sudraba izmanto, ir svarīgs faktors, strādājot ar dārgu materiālu kopējā masa.

"Mēs gribējām, lai likvidētu jebkādu papildu materiālus no tintes un vienkārši hone, par summu sudraba filmām un kontaktus starp nanostruktūras kā vienīgais avots mainīgumu," teica Ians Stjuarts, nesen absolvents students Wiley ir lab un pirmais autors ACS papīra.

Stewart, izmanto zināms receptes gatavot pat sudraba nanostruktūras ar dažādām formām, ieskaitot nanodaļiņas, microflakes un īstermiņa un ilgtermiņa nanowires, un šie nanostruktūras sajauc ar destilētu ūdeni, lai vienkārši "tintes". Pēc tam viņš izgudroja ātrs un vienkāršs veids, kā padarīt plānas filmas, izmantojot iekārtas, kas ir pieejami tikai par jebkuru lab - stikla slaidu un abpusējo lentu.

"Mēs izmantojām perforators caurums izgriezt akas no abpusējo lentu un iestrēdzis tās stikla slaidiem," teica Stewart. Pievienojot precīzu apjomu tinti uz katru lentes "labi" un tad apkures akas, - vai nu ar salīdzinoši zemu temperatūru, lai vienkārši iztvaiko ūdens vai augstāka temperatūra, lai sāktu kušanas struktūras kopā - viņš radīja dažādas filmas, lai pārbaudītu.

Komanda saka, viņi nebija pārsteigts ilgi nanowire filmas bija augstākais vadītspēju. Elektroni parasti viegli plūstu caur atsevišķiem nanostruktūras, bet nonāk strupceļā, kad viņi pāriet no vienas struktūras uz nākamo, Wiley paskaidroja, un ilgi nanowires ievērojami samazinātu skaitu, cik reizes elektroni ir jātaisa "PΓriet".

Taču viņi bija pārsteigti, cik dramatiskas izmaiņas bija. "Garās, sudrabotās nanowire filmas pretestība ir nobīde no lieluma par dažiem attēlojumiem zemāka nekā sudraba nanodaļiņas un tikai 10 reizes lielāks nekā tīra sudraba," teica Stewart.Tagad komanda ir eksperimentējot ar izmantojot aerosola strūklas drukas sudraba nanowire tintes izmantojami ķēdēm. Wiley saka, viņi arī vēlas izpētīt vai sudraba pārklājumu vara nanowires, kas ir ievērojami lētāk ražot nekā tīra sudraba nanowires, dos tādu pašu efektu.

Šo pētījumu atbalstīja finansējumu no National Science Foundation (EPC 1344745 un DMR-1253534) un GAANN sadraudzība ar Duke ķīmijas nodaļa.


Pāri:Sudraba Nanowires un Graphene pievienoties spēkiem Touch ekrāna displejiem Nākamo:Zinātniekiem izveidot Tiny Laser, izmantojot sudraba nanodaļiņas