Neorganiskās savienojumu īpašības un pielietojumi

- Sep 01, 2017 -

Lielāko daļu neorganiskās vielas var klasificēt oksīdos, skābēs, sārmās un sāļos. Neorganiskās vielas organismā galvenokārt ir ūdens un daži neorganiskie joni, piemēram, Na +, K +, Ca2 +, Mg2 +, Cl-, SO42- un tā tālāk. Cilvēka ķermenis satur gandrīz visu veidu elementus dabā, kuros ogleklis, ūdeņradis, skābeklis un slāpeklis galvenokārt ir organisko savienojumu formā, pārējie kolektīvi tiek saukti par neorganiskiem (minerālu vai pelnu). Tāpēc neorganiskās vielas galvenokārt sastāv no: Ūdens un neorganiskie sāļi, kurus var klasificēt kā ūdeni: kopā ar ūdeni un brīvajam ūdenim kopā ar ūdeni ir svarīga šūnu struktūras sastāvdaļa, brīvs ūdens ir labs šķīdinātājs, transporta vielas, kas iesaistītas ķīmiskās reakcijās. Neorganiskus sāļus var iedalīt: jonos un savienojumos, joniem ir jāuztur normāls šūnu darbības laiks, savienojums ir svarīgs intracelulāro savienojumu elements.

Oksīds

Sastāv no diviem elementiem, no kuriem viens ir savienojuma skābekļa elements. Vielu, kas reaģē ar skābekli, sauc par oksīdu. Saskaņā ar dažādajām ķīmiskajām īpašībām oksīdus var iedalīt divu veidu skābie oksīdi un sārma oksīdi. Skābju oksīds: oksīds, kas darbojas kā sāls ar ūdeni vai kā bāzi. Piemēram, sēra trioksīds, fosfora pentoksīds, oglekļa dioksīds un tamlīdzīgi, un lielākā daļa nemetāla oksīdu ir skābi oksīdi.

Sārmains oksīds: var reaģēt ar skābi, lai iegūtu sāls un ūdens oksīdus, un produktam var būt tikai sāls un ūdens, nedrīkst būt citas vielas. Alumīnija oksīdi ir aktīvo metālu oksīdu un citu metālu, piemēram, CaO, BaO un CrO, MnO, mazvērtīgi oksīdi.

Neorganiskā skābe

To savienojumu klase, kas var jonizēt H ūdens šķīdumos. Sālsskābe, sērskābe, slāpekļskābes jonizācija ūdens šķīdumā, iegūtais anjons (skābe), lai arī tas atšķiras, bet iegūtais katiņš (H) ir vienāds, tādēļ tiem ir raksturīga vieta, piemēram, skāba; Daudz metāla; var padarīt zilu lakmusu papīra sarkanu un tā tālāk. Šaurākā nozīmē katjonu joni ūdens šķīdumā ir visi ūdeņraža jonu savienojumi (piemēram, sērskābe). Lielākā daļa šo vielu šķīst ūdenī, neliela daļa, piemēram, silīcijskābe, nešķīst ūdenī. Skābes ūdens šķīdums parasti ir vadītspējīgs, daļa no skābes molekulu veidā ūdenī, nesaderīga; daļa skābes disociācijas ūdenī kā pozitīvi un negatīvi joni, var būt vadoša.

Raksturojums: balts vai pelēks gabals vai granulas. Jūtīga pret mitrumu. Viegli uzsūc oglekļa dioksīdu un mitrumu no gaisa. Šķīst ūdenī kalcija hidroksīdā un ražo daudz karstuma, šķīst skābēs, glicerīns un saharozes šķīdums, gandrīz nešķīst etanolā. Relatīvais blīvums ir 3,32 ~ 3,35. Kušanas temperatūra 2572 ° C. Viršanas temperatūra 2850 ℃. Refrakcijas koeficients 1,838. Kodīgs.

Izmanto: 1. Var izmantot kā pildvielas, piemēram: izmanto kā epoksīda līmējošo pildvielu; 2. Izmantoti kā analītiskie reaģenti, gāzu analīze kā oglekļa dioksīda absorbents, spektrālās analīzes reaģenti, augstas tīrības reaģenti pusvadītāju ražošanai. Palielināšana, proliferācijas process, laboratorijas amonjaka žāvēšana un spirtu pie ūdensūdens utt. 3. Izmanto kā izejvielas, var ražot kalcija karbīdu, sodas pelnu, balināšanas pulveri, ko arī izmanto ādai, notekūdeņu attīrīšanai, kalcija hidroksīdu un dažādus kalcija savienojumus; 4. To var izmantot kā celtniecības materiālus, metalurģisko plūsmu, cementa ātri- 6, var izmantot arī ugunsizturīgiem materiāliem, desikantu; 7. Var tikt izveidota lauksaimniecības tehnika un līmes un zemūdens epoksīda (2) var izmantot kā augu eļļas krāsošanas līdzekli, narkotiku nesēju, augsnes ielabotājus un kalcija mēslošanas līdzekļus; Adhesive, un arī izmanto kā iepriekšēju reakciju ar 2402 sveķu reaģentiem; 8. skābju notekūdeņu attīrīšanai un dūņu kondicionēšanai; 9. Var izmantot arī kā katlu, lai atslēgtu aizsargvielu, mitruma mitruma absorbcijas kapacitāti, lai katla ūdens tvaiku 10 varētu reaģēt ar ūdeni, lai sagatavotu kalcija hidroksīdu, reakcijas vienādojums: CaO + H2O = Ca ( OH), sistēmas virsmas reakcija var būt sausa, lai novērstu koroziju, piemērota zema spiediena, vidēja spiediena, mazjaudas cilindru katla ilgtermiņa aizsardzībai; 2, kas pieder reakcijai.


Pāri:Sudraba nanodaļiņu mijiedarbība Nākamo:Sudraba nitrāta ķīmiskās analīzes