Electrocrystallization: Izrāvienu In Gold nanodaļiņu pētniecības

- Apr 07, 2017 -

170321100332_1_540x360.jpg

Pētniecības komanda profesora Flavio Maran Universitātes Padova (Itālija) un akadēmijas profesors Kari Rissanen Universitātes Jiveskiles (Somija) noveda ir publicēts žurnālā Journal of American Chemical Society pētniecības mācību, kas parāda, kā tas ir iespējams iegūt ļoti augstas kvalitātes kristāli veidojas no zelta nanodaļiņām.

"Pētījums par zelta nanodaļiņu ir lauks gan fundamentālo un lietišķo nozīmi" skaidro akadēmijas profesors Kari Rissanen no Ķīmijas katedra Universitātes Jyväskylä. Rentgendifraktometrija ir visspēcīgākais metode molekulārā struktūra noteikšanai šiem nanosistēmu, bet iegūstot labas kvalitātes monokristāli piemērotas precīzu rentgenstaru analīzes ir traucējoši šajā sarežģītajā pētniecībā. Tagad šī problēma ir veiksmīgi adresēts pateicoties elektroķīmiskās stratēģiju sauc electrocrystallization.

X-ray monokristālu difrakcijas analīze zelta nanoclusters - struktūras, kas sastāv no kodola, kas veidojas no vairākiem desmitiem zelta atomi noslēgti un aizsargāti ar slāni molekulām - ir raksturīgo ierobežojums, ka labas kvalitātes monokristāli ir ļoti grūti iegūt. Komanda ir izstrādājusi elektroķīmiskās metodi, kas ļauj arvien augstu tīrības kristāli lielos daudzumos un ļoti augstu kristalogrāfiskā kvalitāti. Ļaujot ļoti maza strāva, kas plūst starp diviem elektrodiem, biezi meži milimetru garumā monokristālu var tikt radīts tieši uz elektroda virsmas.

"Izrāviens raksturs šīs electrocrystallization metodes," turpina profesors Maran "tika īstenota praksē, ko viena kristāla rentgena kristalogrāfiskā noteikšanai struktūru četru dažādu nanoclusters katrs veido 25 zelta atomiem. Ne tikai šie veiksmīgie rezultāti apstiprināti efektivitāti no elektroķīmiskās tehniku, bet arī noveda pie atklājuma, ka viena no šīm grupām kristalizējas, veidojot adatas sastāv paralēlās ķēdēs savstarpēji zelta nanoclusters, tāpat kā vairāki citi atzari kaklarotu no zelta "pērles", kas tikai ar vienu miljardu metru . "


Pāri:Sudraba nitrāts Ķīmiskā analīze Nākamo:Katalītiskā Stikla Padara Metal Recycling Easy